По Друм Одам Мајче - Маестро Зоран Џорлев* И Сузана Спасовска* - Виолина И Глас (CDr, Album)

JazzZololkree 9
9 comments Add yours
  1. Уживајте во првата епизода со Зоран Џорлев! 🎻 Гледајте ги и епизодите со Дадар за свадбен стајлинг и со Андреј Папаз за венчаници. Разгледате ја нашата галерија со видеа и слики.
  2. Утринско Франк кафе со Зоран Џорлев: Новиот албум е мојата среќна мисла. 25 Декември, ; tweet. Денот ми започнува вообичаено со утринските физички вежби. како Професор по виолина и камерна.
  3. Зоран Џорлев, Професор по виолина и магистер по фолклористика. Роден е на во Струмица. Виолината ја изучува во основното и средно музичко образование во ДМБУЦ Илија Николовски-Луј.
  4. Битолскиот второлигаш Пелистер се раздели со досегашниот тренер Дарко Крстески, а за нов стратег е именуван Зоран Штерјовски кој доаѓа на кормилото на „зелено-белите“ со мисија да го внесе клубот во елитата.
  5. Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.
  6. Зоран Џорлев и неговата сопруга Офелија, вчера прославија 26 години брак. Свадбата, ни раскажа Џорлев, била во хотелот „Континентал“ и ја памети како многу весела.
  7. Куќата на Џорџ и Амал Клуни во Беркшир треба да биде реновирана до крајот на оваа година, а реновацијата на историскиот објект ќе опфати и проширување, .
  8. Тој рече дека се сомнева дека партијата по вчерашните избори е оштетена за минимум ина илјади гласа и дека ѝ се украдени, како што рече, тројца пратеници во изборните единици 1, 2 и 4.
  9. Тие изведби и ден денес се слушаат насекаде. Ова е всушност како продолжение. Во времето на мојата младост би го нарекол „Volume 2““, ни изјави Џорлев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *